Tabata Plzeň

Tabata Sportcentrum Koloseum Plzeň

Vyzkoušejte cvičení, které objevil japonský doktor Izumi Tabata. Ten se pokoušel nalézt co nejefektivnější způsob posilování. Zařaďte tabatu 3x týdně, třeba i jen doplňkově. Zpevníte tělo, posílíte kardiovaskulární systém a jako třešnička na dortu přichází rychlé hubnutí.

PROČ TABATA?

Je založena na principu intervalového cvičení HIIT (High Intensity Interval Training). Tyto intervaly jsou využívány jak pro spalování tuků (několik výzkumů prokázalo, že HIIT je účinnější než kardio), tak pro zvýšení fyzické kondice.

JAK PROBÍHÁ LEKCE?

Tabata je založena na 20 vteřinových úsecích, které musí proběhnout ve velké intenzitě, tedy musíte odcvičit co nejvíce opakování. Poté následuje 10 vteřin, ve kterých byste měli tělo zklidnit a nechat odpočinout. Takto provádíte 8 sérií a cvičení vám zabere pouze 4 minuty.

Hodina začíná zahřátím a rozcvičením. Poté následuje několik vyrovnávacích cviků na posílení středu těla s vlastní vahou. První část cvičení obsahuje zahřátí lehkou choreografií, poté se postupně přechází na tabatu.

PRO KOHO JE TABATA?

Jde o ideální cvičení pro všechny věkové kategorie, pro všechny, kteří si chtějí posílit a zpevnit celé tělo a zároveň se nechtějí učit složité choreografie. Každý si může určit své tempo provedení cviků a přizpůsobit jej své kondici. Zacvičí si tak zkušení sportovci, ale i křehké dívky.

Termíny

V současnosti žádné termíny nejsou.

Skupinová cvičení