PILOXING® Knockout Plzeň

PILOXING® Knockout Sportcentrum Koloseum Plzeň

PILOXING® Knockout je ultimátní test fyzické výkonnosti pod záštitou světově známé značky PILOXING®. Formuje postavu, maximálně pálí tuky a hlavně rapidně zvyšuje fyzickou kondici. Každou další lekcí je vidět pokrok a posunutí svých hranic.

Proč je cvičení tak efektivní?

Díky vysoce náročnému intervalovému tréninku. Podle tzv, stupnice hodnocení tréninku RPE (kde hodnota 0 rovná se žádné úsilí a hodnota 10 je maximální úsilí) , budete při Piloxing Knockout tréninku využívat bloky vysoké intenzity RPE 7-9 a pak 9-10 na své maximální výkonnostní hranici. Využití intervalového tréninku - zejména vysoké intenzity zlepšuje způsob, kterým svaly využívají kyslík ke spalování tuku v mitochondriích a ke stimulaci buněčných drah!!!. Tedy podoběně jako u vytvrvalostního tréninku, ale za mnohem kratší dobu. A hlavně, čím vyšší je intenzita tréninku, tím vyšší je tzv. EPOC - exercise post oxygen consumption - jednodušeji - spalujete mnohem déle ještě po svém výkonu při cvičení.

Hodina se skládá ze 6 kol

2 kola jsou Boxing rounds a box base a box drill
2 kola jsou Pilates rounds - Pilates base a pilates drill
2 kola jsou Knockout - Knockout base a knockout dril

Pilates a Boxing rounds jsou na intenzitě 7 - 10 a knocout kola jsou na intenzitě 8 až 10. Při hodině se využívají tzv. prvky plyometrického tréninku ( výskoky, které zintenzivňují svalovou práci a svaly musí tlumit dopady a rychleji se formují a zároveň stimulují srdce a zvětšují tedy i srdeční sval, který je mnohem silnější a pracuje výkonněji. Dále využívá hluboké dřepy, kliky, angličáky a boxovací i Pilates techniky, které mají za úkol procvičit povrhové i hluboce uložené svaly Cvičí se v botech a s Piloxing rukavičkami se zátěří 250g (lze je zakoupit u Nikol, nejsou však nutností) Délka lekce je 45 minut a po každém dvoukole následuje 45 sekund pauza pro doplnění tekutin.

Termíny

V současnosti žádné termíny nejsou.

Skupinová cvičení