image01

Ing. Iva Ševčíková

Vše začalo mnohem dříve. Voda se dala pít odkudkoliv, vzduch byl prosycen kyslíkem a o ozonových disbalancích slunce jsme neměli ani potuchy. I vztahy byly takové ,jaké měly být.

Tou dobou mně bylo krásných 16 let a k těm vždy patřila muzika. Dokonce i pohyb ladil do rytmu hudby, která měla melodii a vše pak splývalo a vytvářelo pastvu nejen pro oči a uši, ale i duši. Po jedné takové hodině tělocviku, kterou jsem navštívila, jsem si řekla, že bych chtěla nejen sobě, ale i ostatním zprostředkovat tuto harmonii. Zpočátku jsem si vůbec nemyslela, že se to stane mojí celoživotní vášní a že budu postupem času napomáhat dostat své kamarádky, příbuzné a známé do fyzické i duševní pohody.

Praha byla vždy v našich zeměpisných šířkách mekkou novinek ze všech oblastí, proto jsem ani minutu neváhala a začala budovat a rozvíjet své zkušenosti u takových osobností jako byla Helena Jarkovská, Bohunka Řešátková, Jitka Polášková, Rudolf Šimek nebo Dan Müller a Vašek Krejčík.

Pokrok a vývoj v jakékoliv lidské činnosti je nepřehlédnutelný. Objevili jsme leccos a vymysleli cokoliv. Před aerobikem jsme si užívali kondiční gymnastiku, jazzgymnastiku nahradil dance, kondiční kulturistiku vystřídal kruhový trénink a jógu jsem rozdrobili na všemožné poddruhy. Vše se začalo amerikanizovat, jen abychom byli „cool“ a „in“.

Něco se však po generace nezměnilo – chuť a síla nenechat na sobě zapracovat „zub času“ a nepodléhat stresům a vlivům této doby. Pokud svět světem bude, setkávání a vyjadřování se pohybem zůstane navždy osobitým projevem každého jedince a stále bude přinášet radost a pohodu jako se i mne tento sen splnil a stále plní.

Přeji proto i Vám všem, kteří jste se již rozhodli či jste právě na rozcestí a hledáte tu správnou volbu, aby se pohyb stal nedílnou součástí Vašeho života v dobách zlých i dobrých, pevné zdraví , hodně sil a kolem sebe mnoho spokojených cvičenek a cvičenců, s kterými jsem měla a mám možnost setkávat se já .

Individuální hodiny cvičení na základě osobní domluvy

Kontaktní e-mail: siva@seznam.cz


Rozvrh všech cvičení

Další Trenéři